Brak czasu na życie… Remont…

0 Flares 0 Flares ×

wpid-remont-droga-przez-meke-d4e1e3e4cc99396fcd7570fd38e32e35

Jak ostatnio wspominałem w naszym domu trwa remont za czym idzie totalny chaos i nieład. Wszędzie pełno ludzi, bałagan, hałas i co najgorsze brak na wszystko czasu… Remont trwa już grubo ponad miesiąc. Domownicy są wykończeni, przy życiu trzyma nas tylko myśl o efektach. Przez pierwsze dwa tygodnie remontu miałem urlop, jednak w całości poświęciłem go na prace w domu. Niestety na reszte czasu już nie starczyło. Pisząc „reszte” mam również na myśli moją córkę i żonę, że o dalszej familii nie wspomne. Nasze relacje chyba się pogarszają, tymbardziej teraz kiedy prace w domu muszę pogodzić z pracą na etacie. Remont remontem, ale z czegoś trzeba żyć. Kiedy wracam z pracy bądź też zanim do niej pójdę zawsze mam coś do zrobienia, czasu zostaje mi w zasadzie tylko na posiłki i sen aczkolwiek nie zawsze. Ostatnio kiedy znajduję kilka wolnych chwil poświęcam je w całości na zabawe z córką i pomoc żonie aczkolwiek doskwiera mi brak ich bliskości, gdyż wciąż jest jej za mało. Boję się, że ciężko będzie nam wrócić do normalności, lecz mam nadzieję, że efekt końcowy wynagrodzi nam owe braki. Wraz z żoną chodzimy ciągle zdenerwowani, nieraz już się pokłóciliśmy co po ostatnich przeprosinach opisywanych w poprzednich postach wydawałoby się nawet korzystne, aczkolwiek sytuacja w jakiej się znajdujemy już nas powoli dobija. Koniec jest coraz bliżej jednak jak to przy remoncie na pewno znajdzie się jeszcze multum drobiazgów, które jeszcze przez długi okres będą zabierały mi wolny czas. Czas, który jest tak cenny. Dopiero teraz, gdy mi go brak widze jak jest ważny. Zdaję sobie sprawe, że każda chwila spędzona z moją rodzinę jest na wagę złota, że trzeba o nie dbać i wykorzystywać je w pełni. Mam tylko nadzieję, że remont ten nauczy mnie nie tylko pracy wykończeniowej lecz tego jak korzystać z wolnego czasu tak, by nie żałować żadnej chwili oraz że da mi nie tylko piękne wnętrza lecz zachartowaną rodzine, która potrafi sobie beze mnie poradzić w życiu codziennym. Nie tylko dla mnie nie jest to wszystko łatwe, moja żona również ma teraz bardzo ciężko, spadło na nią wiele obowiązków, z którymi doskonale sobie radzi za co jej gorąco dziękuje i z tego miejsca obiecuje, że już niebawem jej to sowicie wynagrodze. Wierze, że już wkrótce wszystko wróci do normy i będe mógł poświęcać cały wolny czas mojej rodzinie, gdyż tak bardzo nam tego brak. Myślę, że efekt końcowy wynagrodzi nam wszystkie bóle. ;)

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

1 comment

  1. Wiem jak to jest, też tak miewałem. Jedną z rzeczy, których nie rozumiałem u żony była jej niecierpliwość, bo przecież remont trzeba zrobić porządnie, a ona chciałaby mieć już zaraz wszystko gotowe w tydzień. Takie jest życie. Ale jeśli po remoncie poświęcisz cały swój wolny czas, żeby rodzinie dać siebie do syta, to zrekompensujesz im całą stratę, czego nie zrobią żadne efekty remontu. Tylko Ty, a nie inne „zyski”, podobnie jak żadne prezenty, ani pieniądze, ani nic innego nie zastąpi dziecku ojca.
    Powodzenia w remoncie domu i rodziny.
    Pozdro!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>