Rak? Czy to wyrok?! Chemia…

0 Flares 0 Flares ×

MTAyNHg3Njg,12431535_12431515Byliśmy ostatnio z żoną w kinie na filmie „Chemia”. Film choć według mnie mógłby być lepszy jeżeli chodzi o wartości czysto kinowe to porusza temat, którym warto się zainteresować. Rzadko zdarza się żeby facet pisał o chorobie jaką jest rak piersi, no bo niby co ma do powiedzenia w tej kwestii. Tyle co nic.

Film ten jednak uzmysłowił mi jak łatwo, często przez swoje zaniedbanie można zrujnować nie tylko swoje życie, ale również życie najbliższych. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co by się działo, gdyby dotknęło to mojej rodziny…

Rak jest okropnym tworem, jest mordercą, który bez mrugnięcia okiem może Cię w każdej chwili zabić. Boimy się morderców, boimy się gwałcicieli, boimy się innych złych ludzi. Dlaczego nie boimy się raka, dlaczego o nim nie myślimy? Bronimy się przed przestępcami, unikamy ich, zakładamy zamki, zamykamy drzwi, nie włóczymy się nocami, nie kusimy losu. Dlaczego nie bronimy się przed rakiem, pomimo, że jest większym mordercą niż mogłoby się wydawać.

Co roku 5000 polek umiera na raka piersi. Codziennie 14 kobiet  musi pożegnać się z tym światem, ze swoją rodziną, życiem przez to okrutne choróbsko, które pod warunkiem wczesnej diagnozy i podjęcia leczenia wcale nie musi z nimi wygrywać. Przykro piszę mi się o raku piersi pomimo, że nie dotyczy moich najbliższych, nie potrafię nawet pomyśleć co muszą czuć Ci, których to dotknęło.

Post ten kieruję przede wszystkim do moich czytelniczek, których nie ma wiele, lecz każda osoba która przez to co piszę zastanowi się choć chwile nad tym zagrożeniem jest na wagę złota. Pomyślcie Drogie Panie jak czułoby się wasze dziecko, wasz partner, jak same byście się czuły wiedząc, że być może to są ostatnie Wasze chwile razem. Teraz apel do Panów o to, by uświadomili swoje najdroższe o zagrożeniu rakiem i możliwościach jego zapobiegania i wczesnego wykrywania.

Samobadanie piersi oraz badanie mammograficzne nie zajmuje dużo czasu, nie wymaga specjalnych umiejętności i nie jest drogie (bardzo często darmowe) a może zapobiec tragedii.  Nie będę rozpisywał się na temat leczenia raka, wykrywania czy innych aspektów z tym związanych, gdyż nie mam o tym bladego pojęcia, jednak zainteresowani na pewno znajdą potrzebne informacje w internecie. Post ten ma na celu uświadomienie zagrożenia jakim jest RAK PIERSI i jego konsekwencje, nie tylko te chorobowe ale także życiowe.

Pamiętajcie Kochane Panie o PROFILAKTYCE i pomyślcie troszkę o nas, no bo kto przejmie Wasze obowiązki jak Was zabraknie ;)  ?? Dobrze wiecie, że sami nie ogarniemy ;) Polecam wszystkim film „chemia”, daje do myślenia…

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>